Egzaminy Cambridge

Egzaminy Cambridge English są pakietem egzaminów certyfikacyjnych z języka angielskiego. Z każdego z nich można uzyskać odrębny certyfikat ważny bezterminowo. Każdy z egzaminów Cambridge sprawdza określony poziom języka angielskiego, więc najpierw musisz wybrać odpowiedni do swojego poziomu egzamin, przystępując do poziomującego testu Cambridge online.

Egzaminy

Istnieje niemała liczba egzaminów Cambridge English, ale tylko najczęściej wybierane spośród dostępnych egzaminów dla dorosłych są omówione na tej stronie.

A2 Key (KET) - poziom podstawowy

B1 Preliminary (PET) - poziom średniozaawansowany

B2 First (FCE) - poziom wyższy średniozaawansowany

C1 Advanced (CAE) - poziom zaawansowany

C2 Proficiency (CPE) - poziom biegłości językowej

Linguaskill - wszystkie poziomy A1 – C1

Struktura Egzaminu

Egzaminy Cambridge English są często proponowane w szkole lub miejscu pracy, ale są również dostępne dla osób indywidualnych w autoryzowanych centrach egzaminacyjnych, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie. Struktura pakietu egzaminów z certyfikatami Cambridge czyni je szczególnie atrakcyjnymi dla szkół i innych instytucji. Często zdarza się, że szkoła oferuje egzamin Cambridge na niższym poziomie na początku edukacji, następnie egzamin na wyższym poziomie kilka lat później, a ostatecznie egzamin na jeszcze wyższym poziomie tuż przed ukończeniem szkoły. W ten sposób uczeń buduje portfolio certyfikatów Cambridge English. Ta struktura bardzo różni się od innych standaryzowanych egzaminów z języka angielskiego.

Punktacja

Od 2016 roku wszystkie egzaminy Cambridge stosują zharmonizowaną skalę punktacji, ale z każdego egzaminu można uzyskać wyniki w ograniczonym zakresie skali, w zależności od poziomu języka angielskiego, który jest testowany. Skala punktacji Cambridge English wykorzystywana we wszystkich egzaminach jest zgodna z CEFR. Istnieje wiele sposobów na przygotowanie się do egzaminu Cambridge - wszystko zależy od Twoich celów i Twojego grafiku.

Egzaminy Cambridge w pigułce

Dlaczego warto przystąpić do tego egzaminu?Egzaminy instytucjonalne i podanie o przyjęcie na studia w Wielkiej Brytanii
Cena150-250 USD
Czas trwania110 do 236 minut, w zależności od wersji egzaminu
Raport z wynikamiod 14 do 40 dni
Miejsce przeprowadzania egzaminuAutoryzowane centra egzaminacyjne
Ważność wynikówNie wygasa
Porównaj egzaminy Cambridge z innymi egzaminami