Przygotowanie do egzaminu Cambridge

Przygotowanie do egzaminu Cambridge jest zadaniem dwuczęściowym. Najtrudniejszą częścią jest poprawa znajomości języka angielskiego. Z uwagi na to, że egzaminy Cambridge to zestaw egzaminów na różnych poziomach umiejętności, możesz zdecydować się na łatwiejszy egzamin lub na taki, który będzie bardziej wymagający. Z każdego egzaminu Cambridge otrzymuje się wynik „pass/fail”, więc wybór wymagającego egzaminu wywrze na Tobie większą presję, aby przygotować się do niego z wyprzedzeniem. Często zdarza się, że uczniowie przystępują do więcej niż jednego egzaminu Cambridge, zaczynając od łatwiejszego poziomu, następnie, robiąc postępy w nauce, decydują się przystąpić do trudniejszego egzaminu.

Druga część przygotowań do egzaminu Cambridge to zapoznanie się ze strukturą wybranego egzaminu i systemem punktacji. Na stronach tej witryny możesz znaleźć pewne informacje, pozostałe możesz uzyskać od Cambridge English, organizatorów egzaminów. Możesz również poszukać więcej informacji w Internecie i przystąpić do testu próbnego, jeśli tylko masz na to czas i ochotę.

Praktyka egzaminów Cambridge

Podejście do próbnego egzaminu Cambridge jest dobrym sposobem na przyzwyczajenie się do typów pytań, które będą zadawane oraz typów oczekiwanych odpowiedzi. Egzaminy próbne możesz kupić od Cambridge English, a niektóre z nich możesz znaleźć również online. Możesz również rozważyć skorzystanie z bezpłatnego egzaminu EF SET English Certificate. Posiada on inną strukturę niż egzaminy Cambridge, ale jest równie wymagający i oferuje wynik w skali CEFR, dzięki czemu możesz przekonać się, jak poszłoby Ci na egzaminie Cambridge. Aby zdecydować, który z egzaminów Cambridge jest odpowiedni dla Twojego obecnego poziomu znajomości języka angielskiego, możesz przystąpić do krótkiego testu poziomującego Cambridge dostępnego online.

Kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge

Jeśli musisz zdać określony egzamin Cambridge z powodów akademickich lub zawodowych, kurs przygotowujący do egzaminu Cambridge jest najlepszym rozwiązaniem. Nauczyciele prowadzący takie kursy są bardzo dobrze zaznajomieni z każdym z tych egzaminów i mogą przygotować Cię szybciej i skuteczniej niż zwykły nauczyciel języka angielskiego lub niż ucząc się we własnym zakresie. Kurs będzie opracowany tak, aby poprawić umiejętności w języku angielskim, które będą sprawdzane w dniu egzaminu, więc nie jest to stracony czas. Wszystkie kursy przygotowujące do egzaminu Cambridge zawierają również testy próbne, dzięki czemu można zapoznać się z pytaniami egzaminacyjnymi i nauczyć się, jak obrać właściwe tempo.

Jak może pomóc ci EF

EF posiada w swojej ofercie dedykowane kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge w wielu swoich szkołach. Kurs przygotowujący do egzaminu organizowany przez EF poprawi Twoją znajomość języka angielskiego i pomoże zapoznać się z egzaminem Cambridge, do którego planujesz przystąpić, tak, aby mieć jak największe szanse na jego zdanie, kiedy nadejdzie dzień egzaminu. Dowiedz się więcej o naszych zagranicznych kursach przygotowujących do egzaminów Cambridge.