TOEFL

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) jest standaryzowanym akademickim egzaminem z języka angielskiego, wybieranym głównie przez uczniów ubiegających się o przyjęcie na studia w Stanach Zjednoczonych. TOEFL jest również akceptowany jako dowód znajomości języka angielskiego przez niektóre uczelnie spoza Stanów Zjednoczonych. TOEFL to właściwie zestaw testów, z których najpopularniejsze to TOEFL iBT oraz egzamin TOEFL Essentials. Inne testy w pakiecie TOEFL to TOEFL ITP (Institutional Testing Program), TOEFL Junior i TOEFL Primary. Powyższe wersje TOEFL są dostępne dla uczniów tylko za pośrednictwem ich szkół. TOEFL PBT (w wersji papierowej) został wycofany w kwietniu 2021 r.

TOEFL składa się z czterech sekcji - czytania, słuchania, mówienia i pisania. TOEFL iBT jest długim i wymagającym egzaminem (trwa ponad 3 godziny) mającym na celu ocenę, czy uczniowie są gotowi do podjęcia studiów na uczelni anglojęzycznej. Wielu uczniów poświęca od 3 do 6 miesięcy na przygotowania do egzaminu TOEFL przed przystąpieniem do niego. Egzamin TOEFL Essentials został zaprojektowany jako łatwiejszy i tańszy test z języka angielskiego o mniejszym ukierunkowaniu akademickim.

Punktacja

Wynik TOEFL w wersji iBT testu przedstawiany jest w skali od 0 do 120. Wyniki testu Essentials są podawane w skali od 1 do 12. Oba testy zawierają w oficjalnym raporcie najlepszy wynik w każdej części testowej w ciągu ostatnich 2 lat. Uczeń może przystąpić do egzaminu TOEFL tyle razy, ile chce, ale nie częściej niż raz na 3 dni.

Własność

TOEFL jest produktem amerykańskiej organizacji non-profit ETS, która również przygotowuje egzamin TOEIC - kolejny standaryzowany egzamin z języka angielskiego skierowany do odbiorców korporacyjnych.

TOEFL w pigułce

Dlaczego warto przystąpić do tego egzaminu?Podanie o przyjęcie na studia w USA lub Kanadzie
Cena160-250 USD
Czas trwania210 minut
Raport z wynikami10 dni
Miejsce przeprowadzania egzaminuAutoryzowane centra egzaminacyjne
Ważność wyników2 lata
Porównaj egzaminy TOEFL z innymi egzaminami