TOEFL

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) jest standaryzowanym akademickim egzaminem z języka angielskiego, wybieranym głównie przez uczniów ubiegających się o przyjęcie na studia w Stanach Zjednoczonych. TOEFL jest również akceptowany jako dowód znajomości języka angielskiego przez niektóre uczelnie spoza Stanów Zjednoczonych. TOEFL to w rzeczywistości zestaw egzaminów, z których najpopularniejszym jest TOEFL iBT. Pozostałe egzaminy w pakiecie TOEFL to: TOEFL PBT (Paper Based Test), czyli egzamin w wersji papierowej, TOEFL ITP (Institutional Testing Program), TOEFL Junior Standard oraz TOEFL Junior Comprehensive. Te wersje egzaminu TOEFL są dostępne tylko w określonych lokalizacjach lub tylko dla uczniów za pośrednictwem ich szkół.

TOEFL iBT składa się z czterech części - czytania, słuchania, mówienia i pisania. TOEFL jest długim i wymagającym egzaminem (trwa ponad 4 godziny) mającym na celu ocenę, czy uczniowie są gotowi do podjęcia studiów na uczelni anglojęzycznej. Wielu uczniów poświęca od 3 do 6 miesięcy na przygotowania do egzaminu TOEFL przed przystąpieniem do niego.

Sprawdź swój angielski

Punktacja

Wyniki z egzaminu TOEFL w wersji online są prezentowane w skali od 0 do 120 punktów i są ważne przez 2 lata. Wyniki z wersji papierowej posiadają inną skalę, ale istnieje oficjalna tabela przeliczeniowa opublikowana dla tego egzaminu. Uczeń może przystąpić do egzaminu TOEFL tyle razy, ile chce, ale nie częściej niż raz na 12 dni.

Własność

TOEFL jest produktem amerykańskiej organizacji non-profit ETS, która również przygotowuje egzamin TOEIC - kolejny standaryzowany egzamin z języka angielskiego skierowany do odbiorców korporacyjnych.