TOEFL iBT

TOEFL iBT to 4,5 godzinny egzamin z języka angielskiego, który sprawdza rozumienie tekstu czytanego, rozumienie ze słuchu, mówienie i pisanie - wszystko w kontekście akademickim. Ponieważ do egzaminu TOEFL iBT przystępują przede wszystkim uczniowie ubiegający się o przyjęcie na studia w Stanach Zjednoczonych lub innych krajach anglojęzycznych, egzamin skupia się wyłącznie na języku angielskim w kontekście akademickim.

Historia

TOEFL iBT (Test oparty na Internecie) został wprowadzony w 2005 roku i był stopniowo wprowadzany na całym świecie, aby zastąpić TOEFL PBT (Test w wersji papierowej) i TOEFL CBT (Test w wersji na komputer). Testy TOEFL PBT i TOEFL CBT zostały wycofane. Punktacja w tych dwóch pozostałych testach różniła się od punktacji w TOEFL iBT. Domowa wersja TOEFL iBT została opracowana podczas pandemii, gdy ośrodki egzaminacyjne zostały zamknięte. TOEFL iBT Home Edition jest identyczny z testem przeprowadzanym w ośrodkach egzaminacyjnych.

Punktacja

Egzamin TOEFL iBT ocenia się w zakresie od 0 do 120 punktów, przy czym każdej z czterech testowanych umiejętności przypisuje się taką samą wagę. Różne uczelnie mogą wymagać innego minimum punktowego z egzaminu TOEFL iBT i niektóre mogą również wymagać konkretnej liczby punktów za poszczególne umiejętności. Wyniki z egzaminu TOEFL iBT są ważne przez 2 lata od jego zakończenia.