TOEFL ETS

TOEFL jest własnością Educational Testing Service (ETS), dużej amerykańskiej organizacji non-profit z siedzibą w Princeton w stanie New Jersey, posiadającej wiele komercyjnych spółek zależnych w innych krajach. Opłaty za TOEFL w dużej części otrzymuje ETS i to ETS ocenia egzamin TOEFL iBT, wykorzystując oprogramowanie do pytań wielokrotnego wyboru i duże zespoły korektorów na potrzeby części pisemnej i ustnej, a także wersji papierowej TOEFL. Centrum egzaminacyjne, w którym przystępujesz do egzaminu TOEFL, zatrzymuje resztę opłaty za egzamin w zamian za zapewnienie bezpiecznego i prawidłowego przeprowadzenia egzaminu. Nikt w Twoim centrum egzaminacyjnym nie ocenia Twojego egzaminu TOEFL.

Historia

TOEFL nie był opracowany oryginalnie przez ETS. Został zaprojektowany na początku lat 60. na Uniwersytecie Stanforda w celu rozwiązania problemu oceny znajomości języka angielskiego przez uczniów z zagranicy ubiegających się o przyjęcie na studia w USA. ETS dołączył do College Board w 1965 roku, aby wspólnie zarządzać egzaminem TOEFL, a od 1973 roku ETS zarządza TOEFL niezależnie.

Inne egzaminy

TOEFL nie jest jedynym egzaminem przeprowadzanym przez ETS. ETS jest również organizacją odpowiedzialną za TOEIC (Business English, głównie w Azji), SAT (dla licealistów ze Stanów Zjednoczonych), GRE (dla studentów uczelni amerykańskich) i wiele innych amerykańskich egzaminów państwowych dla uczniów szkół podstawowych i średnich. ETS jest ogromną organizacją i szacuje się, że przeprowadza ponad 50 milionów egzaminów rocznie na całym świecie. Do egzaminu TOEFL przystąpiło ponad 35 milionów ludzi.