ETS TOEIC

Educational Testing Service (ETS) to amerykańska organizacja non-profit z siedzibą w stanie New Jersey, posiadająca wiele komercyjnych spółek zależnych w innych krajach, która opracowała, stworzyła i utrzymuje TOEIC. Opłaty za TOEIC w dużej części otrzymuje ETS i to ETS ocenia egzamin TOEIC. Centrum egzaminacyjne, w którym przystępujesz do egzaminu TOEIC, zatrzymuje resztę opłaty za egzamin w zamian za zapewnienie bezpiecznego i prawidłowego przeprowadzenia egzaminu. Nikt w Twoim centrum egzaminacyjnym nie ocenia Twojego egzaminu TOEIC.

Historia

ETS opracowało egzamin TOEIC pod koniec lat 70. na prośbę japońskiego przedsiębiorcy. Pierwszy TOEIC został przeprowadzony przez ETS w Japonii w 1979 roku. Japonia jest nadal głównym rynkiem zbytu dla TOEIC i wraz z Koreą Południową, oba te kraje stanowią 80% wszystkich osób przystępujących do egzaminu TOEIC w ciągu roku.

Inne egzaminy

TOEIC nie jest jedynym egzaminem opracowanym przez ETS. ETS jest również organizacją odpowiedzialną za TOEFL (angielski akademicki), SAT (dla licealistów ze Stanów Zjednoczonych), GRE (dla studentów uczelni amerykańskich) i wiele innych amerykańskich egzaminów państwowych dla uczniów szkół podstawowych i średnich. ETS jest ogromną organizacją i szacuje się, że przeprowadza ponad 50 milionów egzaminów rocznie na całym świecie. ETS TOEIC jest zdawany przez miliony ludzi każdego roku.